Česká Kanada

AKTUALITY

„Sdílení aut“ Kanaďané zavedli v roce 1994

V řadě zemí si již občané včetně motoristů uvědomili vysokou cenu, kterou platí za komfort poskytovaný automobily. Jednou z cest, jak omezit ekologické a finanční dopady individuální automobilové dopravy je tzv. sdílení aut (car sharing, autopartage). Jedná se o modernější a pohodlnější verzi používání aut z půjčoven.

zobrazit vloženo: 04. 02. 2007

Kanadská arktida

Severozápadní cesta představuje námořní cestu mezi ostrovy severní Kanady, která spojuje Atlantický a Pacifický oceán. Prvními „objeviteli“ tohoto území byli Inuité a jiné kmeny původních obyvatel, od 16. století se o kratší cestu do Asie touto oblastí pokoušeli Evropané. Nyní je cesta, která by mohla být alternativou k Panamskému průplavu a ušetřila by 7 000 kilometrů, velmi diskutovaným tématem v Kanadě.

zobrazit vloženo: 31. 01. 2007

Welzlování a výstava totemů v Zábřehu

K historii česko-kanadských vztahů patří již tradičně Welzlování, festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů v Zábřehu na Moravě. Celá akce se koná jako vzpomínka na legendárního českého dobrodruha, cestovatele a vynálezce Jana Eskymo Welzla.

zobrazit vloženo: 28. 01. 2007

Vědci budou rokovat o Jamesi Bondovi.

Agent Jejího Veličenstva James Bond bude ústřední postavou velmi vážně míněného vědeckého kolokvia, které se 16-18 ledna uskuteční ve Francouzské národní knihovně v Paříži.Nad „životem a dílem“ Jamese Bonda tam bude hloubat asi čtyřicet vědců z Francie, Spojených států, Velké Británie a některých dalších zemí.

zobrazit vloženo: 06. 01. 2007