Česká Kanada

AKTUALITY

Ontario a Québec – zákaz vystavování cigaret

V roce 2006 se Ontario a Québec staly 5. a 6. kanadskou provincií, kde je zakázáno kouřit ve všech veřejných prostorách včetně hostinců a restaurací. Nyní pokročily v této iniciativě o krok dále a zakázaly cigarety vystavovat v obchodech.

zobrazit vloženo: 10. 06. 2007

Velvyslanec Calcott v České Kanadě

Velvyslanec Michael Calcott navštívil ve dnech 28. a 29. května jihočeský region nazývaný Česká Kanada. Sešel se zde se starosty měst a obcí v oblasti mezi Jindřichovým Hradcem a hranicí s Rakouskem a dalšími osobnostmi. Součástí návštěvy byla prohlídka Jindřichova Hradce, Slavonic, hradu Landštejna a golfového hřiště v Nové Bystřici.

zobrazit vloženo: 03. 06. 2007

Kanada upravuje volební systém

Mezi další, zatím neschválené, klíčové změny patří omezení senátorského mandátu na osm let a do budoucna změna Senátu na volenou instituci. V současné době nejsou totiž kanadští senátoři (na rozdíl od českých) do funkce voleni, ale jmenováni generální guvernérkou na základě doporučení předsedy vlády.

zobrazit vloženo: 19. 05. 2007

Fotovoltaická elektrárna

v Kanadě brzy vznikne největší solární elektrárna v Severní Americe, do sítě bude schopna dodávat elektrickou energii vyrobenou ze slunečních paprsků pro 6 000 domácností. 1 milion fotovoltaických panelů u městečka Sarnia pokryje plochu 365 hektarů.

zobrazit vloženo: 18. 05. 2007

Tvůrce Javy a Čechokanaďanka získali Řád Kanady

Z českého pohledu zaujme ocenění Chavivy Milady Hošek, která se narodila v roce 1946 v Československu. S rodiči emigrovala do Kanady, vystudovala zde a později byla 13 let profesorkou anglické literatury na University of Toronto. Angažovala se také ve feministickém hnutí a byla poslankyní a ministryní bydlení provincie Ontario.

zobrazit vloženo: 21. 04. 2007

Skici Franka Gehryho

Skici Franka Gehryho

Pollack, který není odborníkem na architekturu, žádá svého přítele, aby mu osvětlil ducha svých staveb - jak vznikají, co znamenají, jak chtějí působit, a tím i jádro sebe sama. Zdokumentoval celé Gehryho dílo - od jeho první stavby seníku v Kalifornii až po objekty dosud nedostavěné.

zobrazit vloženo: 22. 03. 2007