GOLF Česká Kanada

 

NOVÁ BYSTŘICE / MNICH

Kolega Roman Khaur působil řadu let v rakouském golfovém resortu Haugschlag (2x 18 jamek) a Litschau (18 jamková akademie), tedy stejné krajinné prostředí vhodné k přenesení golfu na českou stranu. Tím vznikla idea velkého konglomerátu jamek dosažitelného snadno golfovým vozíkem i pěšky.

Tím započaly naše úvahy o regionu Česká Kanada a pátrání po původu názvu.

Vše vznikalo velmi složitě, ale podařilo se. Nejdříve vzniklo první public hřiště v ČR, které je stále jednou z nejlepších akademií v ČR (otevřeno 13.11.1999).


Při té příležitosti řekl Goldy (prezident ČGF,  Hanuš Goldscheider) – „Tady muselo být hřiště, kde máte fangle, tady se v minulosti musel hrát golf,“ když viděl jedinečný ráz krajiny pro budoucí 18 jamkové hřiště Mnich v blízkosti hranic s Rakouskem. Otevřeno bylo v r. 2004 a vstup do Schengenského prostoru se opozdil až na 21. 12. 2007. Od té doby je možné golfovými vozíky projíždět přímo z resortu N.Bystřice do Haugschlagu (cca 3 km)


 

HAUGSCHLAG 

je po mnoho let pojem nejenom v Rakousku, ale i v Evropě. Hřiště v rakouském Waldviertelu bylo již několikrát vyhlášeno za nejlepší v Rakousku. Resort obsahuje dvě 18 jamková hřiště a akademii 18 krátkých jamek v Litschau. 


 

Tento golfový projekt, 81 golfových jamek na dlani – symbioza českého a rakouského golfresortu  doprovází mnoho dalších společných prvků. Od skvělé přírodní scenérie, přes hustou síť cyklotras, množství lesů, rybníků. Jak jinak to nazvat než přírodní lázně. Jedinečné prostředí k duševní i fyzické relaxaci.

 

TELČ 

Další 18 jamkový golfový resort v České Kanadě vznikl u Telče, v původní obci Šiškov, o níž je první zmínka  1366, kterou  Jindřich z Hradce daroval Telči, aby zde mohl být založen rybník, pod kterým tak vznikl první mlýn, mlýn Šiškovský. V roce 1996 byla započata kompletní rekonstrukce zchátralého objektu, ta trvala 3 roky a získala ocenění „Stavba roku 2000“. Poté bylo u vybudováno prvních devět jamek, následně samostatná klubovna a doplněno dalších devět jamek (2004).