Jiří Tiller

Fotograf Jiří Tiller se zabývá fotografováním přírody, architektury, zátiší, projekcí a tvorbou objektů. Jeho doménou jsou velkoformátové fotografie – v posledních letech zejména z České Kanady (Jindřichohradecko, Novobystřicko, Slavonicko), Šumavy a severního Rakouska.

Studoval scénografii, uměleckou fotografii na FAMU, po emigraci v roce 1969 žil v Německu a v Rakousku (ve Vídni), kde absolvoval mistrovskou třídu Höhere graphische Bundeslehr- und Versuchsanstalt, Wien. Počátkem 70. let se soustavně připravoval na tvůrčí dráhu jako asistent studia McBrite a praktikant laboratoře Freisler v Mnichově a fotostudia Kopecký ve Vídni. V roce 1973 založil samostatné studio s rozsáhlou činností v oblasti reklamní fotografie a výstavnictví se zvláštním zaměřením na projekce a multivize. Jejich realizacemi v letech 1976-1983 dosáhl významných mezinárodních úspěchů (v Linzi, Vídni, Berlíně, Frankfurtu n.M.aj.)

Od svého návratu z emigrace žije a pracuje v Jižních Čechách.

Svou tvorbu prezentoval na mnoha výstavách v ČR i v zahraničí. Vydal dvě autorské fotopublikace, autorsky se podílel na knize "Naučte se komponovat kreativně" (Zoner Press), jeho fotografiemi byla ilustrována kniha "Jindřihohradecká jezuitská kolej".Euregio Silva Nortica

Euregio Silva Nortica

Fotografická publikace "Euregio Silva Nortica" byla vydaná v roce 2003, na Knižním veletrhu v Praze r. 2004 získala titul Fotopublikace roku.

Sculpturae Naturae

Sculpturae Naturae

Fotografická publikace "Sculpturae Naturae" (Sochy přírody) byla vydaná v roce 2006. Na knižním veletrhu v Praze r. 2007 získala titul Fotopublikace roku v kategorii místopisná, turistická literatura.