Pivovar v České Kanadě

Datum: 21. 03. 2015

Den po zatmění slunce, v den rovnodennosti přichází další pozitivní prvek.

Nový výrazný prvek, který vymezuje území České Kanady. V Českém Rudolci, na prahu regionu byl  dnes, po 118 letech zahájen provoz pivovaru. Pivovar je nově součástí hlavního traktu Zájezdního hostince a bude na sezonu nepochybně zcela dokončen.

Co spustošila švédská, napoleonská, německá a ruská armáda a státní statky, to nyní napravuje brněnský investor. Rekonstrukce budov původního pivovaru na okraji zámeckého parku přijde na pořad určitě v dalších etapách. Ten je součástí komplexu budov ve vlastnictví investora, do kterého patří zejména zámek a park.

V Českém Rudolci a jeho osadách je v produktivním věku cca 650 obyvatel a hospod je přímo v obci pět a 200 míst nabízí Zájezdní hostinec.

Dnes byl zahájen provoz pivovaru a otevřen Zájezdní hostinec s pivními lázněmi, bazénem, welness, novou ubytovací kapacitou. Velkolepý záměr, který pozvedne atraktivitu jak obce, tak i regionu České Kanady.

Přirovnání zámku se zámkem Hluboká n/Vlt. se přeneslo do názvu provozovatele „Malá Hluboká a.s.“ a snad nebude příli zastiňovat vlastní název obce - Český Rudolec. Přesto se lze domnívat, že návštěvníci velké Hluboké budou zvědavi na malou Hlubokou a region Česká Kanada a že systematický rozvoj velké Hluboké bude příkladem i Malé Hluboké.

Další otázkou, je zda mezi druhy piv, které zde budou vařit, nevyzkouší nově c.k. ležák (c.k. = Česká Kanada), který by mohl být lokálním produktem pro celý region České Kanady.

 

fotogalerie