Česká Kanada

AKTUALITY

GAUDEAMUS 2012, Praha

GAUDEAMUS 2012, Praha

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS je před zahájením. Stejně jako nad Brněnským (1-4.11.2011), tak i nyní převzala čestnou záštitu velvyslankyně Kanady v České republice, paní Valerie Raymond.

zobrazit vloženo: 15. 01. 2012

Hořký svět,... Danny odešel za Arnoštem Lustigem a Václavem Havlem

Hořký svět,... Danny odešel za Arnoštem Lustigem a Václavem Havlem

Ve věku 87 let zemřel dnes v kanadském Torontu český spisovatel a nakladatel Josef Škvorecký, mimo jiné nositel nejvyššího kanadského vyznamenání Řádu Kanady. Informaci přinesl kanadský server The Globe and Mail, podle kterého známý český spisovatel v nemocnici podlehl rakovině.

zobrazit vloženo: 03. 01. 2012

zastoupení v Kanadě

zastoupení v Kanadě

Milan Michálek si po 18 brance upevnil pozici v čele střelců NHL a patří mezi neproduktivnější senátory v Ottavě. Je nejviditelnějším zastoupením regionu Česká Kanada v zemi Prince Rupperta.

zobrazit vloženo: 09. 12. 2011

ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH

ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH

Canadian Medical Care je soukromé zdravotnické zařízení poskytující komplexní ambulantní péči na nejvyšší úrovni. V prestižní soutěži "Českých 100 nejlepších" byla společnost již několikrát oceněna a umístila se mezi nejlepšími i v letošním roce.

zobrazit vloženo: 05. 12. 2011

Zjevení v Novém Vojířově

Zjevení v Novém Vojířově

Staré dobré blues se dralo oknama kaple v Novém Vojířově do České Kanady a nevěřili byste tomu, že pod oltářem seděl Paul Batto jr. s pianistou Ondřejem Křížem. Bylo to jako zjevení.

zobrazit vloženo: 07. 11. 2011

Staroměstské slavnosti

Staroměstské slavnosti

Čím je město, které není městem ani městysem? Je spojeno s Landštejnem, jeho historií a značným politickým vlivem, v jehož stínu vzniklo a přežívalo, přirozeným centrem regionu Česká Kanada, pořadatelstvím Mistrovství ČR v biatlonu a Mistrovství světa v orientačním biatlonu a zejména polohou na 49.rovnoběžce

zobrazit vloženo: 13. 08. 2011