Česká Kanada

AKTUALITY

Bohemian Rhapsodies

Bohemian Rhapsodies

Mezi účastníky konference Forum 2000/2012 na téma role nových médií, jejich vliv i význam při odhalování krutostí a nespravedlností je i kanadský bohemista Paul Wilson, mimo jiné jeden z členů Plastic People.

zobrazit vloženo: 21. 10. 2012

....tam kde je lavička, ...

....tam kde je lavička, ...

Kdo má židli, ten bydlí. A tam kde je lavička, tam je již pohoda. Lavička jako místo k rozjímání, rozhovoru, k zalistování v knize. První lavička v Mařížském parku byla pokřtěna v pátek na Sv. Václava. Šnek snad symbolizuje, že nepůjde vše rychle, ….

zobrazit vloženo: 29. 09. 2012

Nové lípy do České Kanady

Nové lípy do České Kanady

V regionu jsme již dříve vyměnili dub za javor a vytvořili spojení národních symbolů, promítají se v charakteristice regionu „Česká Kanada“. Lípa, stmelující symbol lidu zemí Koruny české, monumentální košatý strom, v jehož stínu budou umístěny ještě lavičky, byla vysazena v samém centru České Kanady.

zobrazit vloženo: 28. 09. 2012

Poslední setkání na Hadovce aneb závěrečný put

Poslední setkání na Hadovce aneb závěrečný put

Letohrádek Hadovka jako rezidence velvyslanců Kanady se dne 30. srpna stal místem posledního setkání s velvyslankyní Kanady v ČR, Její Excelencí Valerií Raymond při příležitosti ukončení její mise v České republice, ale také rozloučením s geniem loci tohoto místa.

zobrazit vloženo: 30. 08. 2012

Jan Lucemburský v srdci České Kanady

Jan Lucemburský v srdci České Kanady

Přátelsky a smířlivě zavítal Jan Lucemburský k Landštejnu s druhou svou manželkou, Beatrix Bourbounskou. Vílém z Landštejna jej však neuvítal, pouze rychtář ze Starého Miesta a rychtáři ze Slavonic, Dačic, Jindřichova Hradce, hejtman z Budějovic a generální převor řádu Křižovníku s červeným srdcem.

zobrazit vloženo: 18. 08. 2012

Kanadští tenoři v Českém Krumlově

Kanadští tenoři v Českém Krumlově

Kanadští tenoři vystoupí na závěr 21. mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově v Pivovarské zahradě v sobotu 18.8.2012. Koncert v Českém Krumlově je uspořádán pod záštitou velvyslankyně Kanady v ČR, Valerie Raymond.

zobrazit vloženo: 16. 08. 2012