Česká Kanada

AKTUALITY

Michalská úvaha z Pěny

Michalská úvaha z Pěny

A dobro zvítězilo v Pěně nad zlem, zlým drakem Čmoudíkem. Na slavnosti a Michalskou bramborovou placku okoštovat přijel též předseda senátu Milan Štěch a hejtman Jiří Zimola. Oba překvapili starostu, když si bránu České Kanady, jako držitelé symbolického klíče sami otevřeli a držením klíče se prokázali

zobrazit vloženo: 28. 09. 2013

Roste to, ROSTETO.

Roste to, ROSTETO.

Ve třech výkonnostních vlnách, namíchaných ze tří generací projela Českou Kanadou v závěru prázdnin smečka tří set cyklistů po třech okružních trasách, různé délky a náročnosti. I mimo tyto soutěžící cyklistů v regionu - ráji cyklistů našlapáno.

zobrazit vloženo: 31. 08. 2013

Rychtář ze srdce České Kanady

Rychtář ze srdce České Kanady

Rychtář s rychtářkou ze srdce České Kanady na Staroměstských slavnostech vítali vzácné hosty. Jan Lucemburský nedostavil a tak moderátor trápil hejtmana politicky směrovanými dotazy k ministerským postům a snad symbolicky proti němu stál kat.

zobrazit vloženo: 17. 08. 2013

předán symbolický klíč od České Kanady

předán symbolický klíč od České Kanady

Dnes, 16. srpna převzal pan Ing. Karel Plucar z rukou zástupce Velvyslanectví Kanady v ČR Michaela Vlčka symbolický klíč od České Kanady. Převzal jej pod informační tabulí, ozřejmující důvod pojmenování rozhlednou U Jakuba. Výstavba rozhledny je významný počin pro region České Kanady, jímž byl vytvořen nový dominantní prvek pro oblasti turismu.

zobrazit vloženo: 16. 08. 2013

poselství z Kanady

poselství z Kanady

Dnes v 18 hod. - pohled ze Starého Města pod Landštejnem ve směru na západ po 49. rovnoběžce. Nestačilo se řádně nadechnout, ukázalo se ve své mohutnosti, pohrozilo a rozplynulo se. Dojem však zanechalo.

zobrazit vloženo: 29. 07. 2013

U Jakuba odhalena informační tabule

U Jakuba odhalena informační tabule

Dnes, ve svátek Jakuba, byla na rozhledně "U Jakuba" odhalena informační tabule, ozřejmující důvod otevření rozhledny pro veřejnost dne 1. 7. a dále vysvětluje důvod pojmenování rozhledny „U Jakuba“.

zobrazit vloženo: 25. 07. 2013