Česká Kanada

AKTUALITY

Pivovar v České Kanadě

Pivovar v České Kanadě

Den po zatmění slunce, v den rovnodennosti přichází další pozitivní prvek. Nový výrazný prvek vymezuje území České Kanady. V Českém Rudolci, na prahu regionu byl dnes, po 118 letech zahájen provoz pivovaru. Pivovar je nově součástí hlavního traktu Zájezdního hostince a bude na sezonu nepochybně zcela dokončen.

zobrazit vloženo: 21. 03. 2015

Pf : 2015 Vítejte v České Kanadě

Pf : 2015 Vítejte v České Kanadě

Kombinace dvou výrazných a jedinečných prvků regionu České Kanady (Landštejn a Ďáblova prdel) nemá žádný jiný význam, než vyjádření jedinečných atraktivit regionu.

zobrazit vloženo: 18. 12. 2014

Ocenění v soutěži FARMA ROKU

Ocenění v soutěži FARMA ROKU

V soutěži FARMA ROKU získala čtvrté místo farma Bison Ranch Rožnov u Matějovce, kde obhospodařují 300 hektarů travních porostů a věnují se jak chovu masného skotu, tak bizonů.

zobrazit vloženo: 14. 12. 2014

Na staroměstském rynku

Na staroměstském rynku

Na staroměstském rynku se obec po těžkém ránu opět dostala do barev a varu. 11. ročník slavností byl opět velkolepý. Po včerejším hudebním večeru se Starák těžko probouzel. Tap Tap a ředitel autobusu to včera rozpálili tak, že i vlajky na věži toho měly dost.

zobrazit vloženo: 16. 08. 2014

Den Kávy v České Kanadě

Den Kávy v České Kanadě

V České Kanadě byl dnes, na Sv. Annu, vyhlášen Den kávy, zvaný Černínova káva, na počest výročí narození Heřmana Černína, který jako velvyslanec u sultána Achmeta v letech 1616 a v letech 1664-45 u sultána Ibrahima, jako první přinesl do českých zemí informaci o lahodném nápoji, kávě. Který velvyslanec vykonal více?

zobrazit vloženo: 26. 07. 2014

Klíč od České Kanady má nového držitele.

Klíč od České Kanady má nového držitele.

Klíč od České Kanady má nového držitele. Při příležitosti státní svátku Kanady (1.7.) a obvyklé oslavy na velvyslanectví Kanady v ČR jsme předali klíč do držení nového velvyslance, pana Otto Jelinka.

zobrazit vloženo: 01. 07. 2014